NK Osijek dočekuje Glasgow Rangerse!

Osijek se zasluženo plasirao u drugu kolo Europske lige!

Nakon Svjetskog nogometnog prvenstva, na redu je Europska liga.

19. srpnja NK Osijek je pred domaćom publikom pobijedio moldavski klub Petrocub s rezultatom 2:1.

Prvi susret ova dva kluba u Europskoj ligi bio je prošli tjedan, točnije 12. srpnja 2018. Tada je rezultat bio 1:1. No, ovaj je put bilo drugačije. Zekićeva ekipa spremnije je dočekala svoje protivnike, a u borbi za nova tri boda veliku ulogu imali su vjerni navijači NK Osijeka.

S obzirom na to da je u prvoj utakmici NK Osijek postigao gol u gostima, u drugu utakmicu automatski je ušao s jednim bodom prednosti.

Tijek utakmice

Već u 14. minuti Osječani su zabili prvi gol. Strijelac je bio Robert Mudražija. Nije trebalo dugo da Petrocub izjednači rezultat. Sudac je u 22. minuti dosudio prekršaj u korist Moldavaca. Igrači su objeručke prihvatili šansu, a Ambros je iz kaznenog udarca zavukao loptu u mrežu Malenice.

Osijek je u prvom poluvremenu imao puno više prilika, no iskoristio je tek jednu. Na početku drugog poluvremena nije bilo konkretnih prilika ni za jednu momčad, sve do 61. minute kada je nakon kratkog driblanja u šesnaestercu Nigerijac Ezekiel Henty odlično uputio loptu prema osječkom kapetanu Borni Barišiću. Njemu nije preostajalo ništa drugo, nego da je pospremi u gol.

Do kraja utakmice Petrocub je imao još jednu izglednu situaciju, no ništa nije moglo iznenaditi vratara Malenicu.

Trener NK Osijeka Zoran Zekić može biti ponosan na svoje igrače koji su dali sve od sebe i odigrali izvrsnu utakmicu. S obzirom na to da zbog ozljeda na teren nisu mogli istrčati Muzafer Ejupi, Eros Grezda i Alen Grgić, rezultat je na kraju odličan.

U sljedećem kolu Europske lige grad na Dravi dočekuje protivnike iz Škotske; svima poznati Glasgow Rangers. Prva utakmica na redu je 26. srpnja, a uzvrat je tjedan dana kasnije u Škotskoj.